GWL Power (i4wifi) zajišťuje řešení energetické soběstačnosti projektu Český ostrovní dům. Jedná se o největšího distributora lithium fosfátových (LiFePO4) průmyslových baterií v Evropě. GWL Power je ryze českou firmou s českým kapitálem, jenž zastupuje všechny tři přední výrobce těchto technologicky nejvyspělejších baterií (Winston Thundersky, CALB. a Sinopoly)

Firma se také velmi intenzivně věnuje vývoji a výzkumu nových technologií souvisejících s fotovoltaikou a různými způsoby ukládání energie (převážně do baterií). Hlavní pozornost se ubírá na nejpokročilejší technologie lithium fosfátových (LFP) nebo lithium titanátových (LTO) článků. GWL Power dále vytváří nový systém propojení mikroměničů s bateriovým úložištěm a fotovoltaickou elektrárnou. Firma zabírá areál o velikosti 3800 m2, kde více než polovinu zaplňují právě LiFePO4 akumulátory, fotovoltaika a jejich příslušenství.

Náš energetický parťák

Český ostrovní dům a jeho energetická soběstačnost.

Zveřejnil(a) Český ostrovní dům dne 10. říjen 2016

S moderními bateriemi úzce souvisí elektro-mobilita a její potenciál. Kromě toho, že baterie GWL Power již dnes pohání české elektrické autobusy SOR z Ústí nad Orlicí, firma vyvíjí  a prodává vlastní značku elektrického pohonu jízdních kol EVBIKE (info zde) Mimochodem, s „evbajky“ určitě počítáme k Českému ostrovnímu domu.

A co může GWL Power udělat konkrétně pro Vás? Neuděláte chybu, pokud se přijdete podívat na jejich školení o fotovoltaice a bateriích (info zde) nebo si můžete zarezervovat parádní testovací jízdu s kolem EVBIKE (zde). Pokud Vás zajímají nové projekty a možnosti spolupráce, neváhejte je kontaktovat zde. Ověřeno, funguje. Je Vám to málo a chtěli byste s podobnými technologiemi pracovat denně? Pak se můžete stát členy GWL Power týmu (zde).